W dawnych czasach tylko mężczyźni mieli prawo odnieść sukces. Rola kobiety była jasno określona. Miała ona siedzieć w domu i zajmować się wszystkim, co jest związane z taką tematyką. Teraz czasy się zmieniły (na szczęście!) i kobiety mają prawo osiągać takie same sukcesy, jak mężczyźni. Również, jeżeli chodzi o literaturę. Doskonałym przykładem na to, że płeć piękna potrafi napisać dobrą książkę jest Agnieszka Lingas-Łoniewska i Blanka Lipińska ze strony www.taniaksiazka.pl.

Agnieszka Lingas-Łoniewska

Chyba łatwiej byłoby wymienić czytelników, którzy jej książek nie znają. Byłaby ich zdecydowanie mniejsza ilość. Dlaczego? Ponieważ nawet mężczyźni czytają książki tej autorki. W szczególności, jeżeli mamy do czynienia z tematyką kryminalną, którą również można spotkać w dorobku tej autorki. Duża ilość osób przekonanych jest o tym, że Lingas-Łoniewska pisze tylko romanse. Tak, dużo ma ich w swoim dorobku, ale nie tylko. Warto sprawdzić wszystkie jej książki, ponieważ znaleźć można tam wiele bardzo ciekawych propozycji dla siebie. Warto nadmienić, że w 2016 roku zajęła II miejsce w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” Kobieta Wpływowa. W 2017 roku spotkał ją ogromny zaszczyt, bowiem została członkinią Kapituły Literackiego Debiutu Roku.

Blanka Lipińska


Może i jej dorobek literacki nie jest tak wielkich rozmiarów, ale pojawienie się jej trylogii wywołało nie małe zaskoczenie, przerażenie, szok? Można by użyć wielu wzniosłych słów na to, co Blanka Lipińska napisała. Trzy bardzo kontrowersyjne, pełne “mocnych”scen erotyki wywołały niemałe zamieszanie wśród konserwatywnych Polaków. Wiele osób było zaskoczonych tym, że takie książki, gdzie seks jest tematem numer jeden zostało napisanych przez Polkę. Aczkolwiek są oni bardzo zadowoleni z tego względu, że ktoś miał w końcu odwagę przełamać to tabu. Inni – może i nie są zadowoleni, ale w końcu nikt im nie każe czytać trylogii “365 dni”. Trzy książki dla ludzi o mocnych nerwach, którzy wiedzą (i wierzą!), że seks to całkiem normalna sprawa, od której nie odwraca się głowy.