Emocje rządzą naszym światem. Chociażby nie wiadomo jak mocno człowiek się wypierał, to emocje i tak pojawią się w naszym świecie – pod różnymi postaciami. Czasem emocje wywołują w nas książki, które mamy przyjemność czytać. Zarówno, jeżeli chodzi o książki kryminalne, sensacyjne, dramaty, fantastykę, czy też romanse, a nawet erotykę. Każde z takich dzieł literackich niesie ze sobą wielkie emocje. Takie emocjonujące książki tworzą niesamowite autorki: Blanka Lipińska i Magdalena Kordel. Każda z nich stworzyła inne, nieco odmienne książki, ale równie dobre i emocjonujące.

Blanka Lipińska

Laura i Massimo. Massimo i Laura – czy ktoś jeszcze nie kojarzy tych dwóch imion z książek? Takich, które od 2017 roku ukazywała się na polskim rynku, wzbudzając wielkie emocje, rozpalając do czerwoności. Trylogia “365 dni” sprawiła, że Lipińska odniosła nie tylko ogromny sukces, ale także zarobiła bardzo poważne pieniądze jak na debiutantkę literacką. I pomyśleć, że to wszystko za sprawą swojego nieudanego związku i pożycia seksualne z ówczesnym partnerem. Może dla kogoś to niemożliwe, ale cała opowieść w trzech częściach, została zainspirowana nieudaną sferą łóżkową. Blanka Lipińska chyba nie żałuje teraz, że napisała te trzy książki, które sprawiły, iż jej nazwisko od wielu lat ukazuje się na pierwszych okładkach w gazetach.

Magdalena Kordel

„Uroczysko” i “Sezon na cuda” – to jej najbardziej znane powieści. Aczkolwiek jest tego znacznie więcej. Całkiem możliwe, że jej dorobek literacki przypadnie do gustu niejednej osobie. W szczególności paniom, które lubią tak emocjonujące książki. Magdalena Kordel również zaczęła pisać, ponieważ coś wydarzyło się w jej życiu. Aby było łatwiej jej się uporać ze złymi przeżyciami, postanowiła pisać. Było to dla niej lekiem “na całe zło”, przynoszącym lepsze ukojenie niż niejedna tabletka. Okazało się, że jej książki stały się także balsamem dla duszy dla niejednej osoby. Dlatego też Magdalena Kordel postanowiła kontynuować swoją przygodę z pisaniem.